پیشرو لیفتراک  | PishroLifttruck

پیشرو لیفتراک | PishroLifttruck

فروشگاه پیشرو تولید کننده، وارد کننده و تهیه کننده لیفتراک

باتری لیفتراک از چه اجزایی ساخته شده است؟

باتری لیفتراک از چه اجزایی ساخته شده است؟

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1398

باتری لیفتراک از چه اجزایی ساخته شده است؟

باتری لیفتراک، مانند باتری های معمولی ساختار اسیدی – سربی دارد. باتری های لیفتراک در ولتاژ های ۲۴ ولت، دوبل۴۰ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت، ۷۲ ولت و ۸۰ ولت، تولید می شوند. همه باتری های لیفتراک، از تعدادی سلول دو ولتی ساخته شده اند و کنار هم قرار گرفته اند. برای مثال یک باتری لیفتراک ۴۸ ولتی از ۲۴ سلول دو ولتی تشکیل شده که کنار هم چیده شده اند. آمپر باتری لیفتراک، بسته به نوع آن از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ آمپر متغیر است.

ولتاژ و اندازه باتری های لیفتراک بستگی به وزن باری دارد که دستگاه حمل می کند. برای مثال باتری یک لیفتراک سه تنی و باتری یک لیفتراک ده تنی بسیار متفاوت هستند.

عمر مفید باتری لیفتراک

یک باتری لیفتراک، به طور معمول می تواند ۱۵۰۰ بار شارژ شود. بهتر است هر باتری لیفتراک، یک بار در هفته شارژ شود تا طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که هر باتری نباید بیش از ۳۰۰ بار در طول سال شارژ شود. با این حساب و با رعایت موارد ایمنی هنگام شارژ، می توان گفت عمر مفید یک باتری به طور متوسط حدود پنج سال خواهد بود.

نحوه شارژ باتری لیفتراک

برای شارژ مجدد باتری لیفتراک، باید میزان شارژ باتری به حدود بیست درصد رسیده باشد.

برای شارژ شدن کامل باتری، نیاز به هشت ساعت زمان است.

نکات ایمنی

شارژری که استفاده می کنید باید با نوع باتری هماهنگ باشد. یعنی ولتاژ خروجی شارژر با ولتاژ باتری یکسان باشد.

کابل شارژر باید سالم و بدون پارگی و آسیب دیدگی باشد. کابل شارژر نباید هنگام استفاده، داغ بشود. اگر هر گونه حفره یا سوختگی در کابل شارژر باتری لیفتراک وجود داشت، آن را تعویض کنید.

بعضی باتری های لیفتراک بعد از شارژ شدن نیاز به آب دارند. باید توجه کنید که آب مصرفی باتری، عاری از هرگونه مواد معدنی و سنگین باشد. بهترین گزینه برای استفاده باتری، آب مقطر است. نباید هنگامی که باتری خالی است، آب وارد آن بشود.

شارژ کردن باتری باعث آزاد شدن اکسیژن و هیدروژن می شود. به همین دلیل نباید باتری در حال شارژ را نزدیک شعله آتش قرار دهید. همچنین از استعمال دخانیات در کنار باتری در حال شارژ خودداری کنید.

برای چک و سرویس کردن باتری لیفتراک، آن را در فضای باز، یا مکانی بزرگ با تهویه مناسب قرار دهید.

انواع باتری لیفتراک

اگر طبق ولتاژ مصرفی، باتری های لیفتراک را دسته بندی کنیم، می توانیم آن ها را به چند دسته تقسیم کنیم:

باتری های ۲۴ ولتی:

این باتری ها با ظرفیت ۱۶۰ تا ۳۶۰ آمپر کار می کنند و برای لیفتراک هایی با وزن حدودی یک تن مناسب هستند.

باتری ۴۸ ولتی:

این باتری ها با ظرفیت ۴۵۰ تا حدود ۸۰۰ آمپر کار می کنند و برای لیفتراک هایی با وزن حدود ۱.۵ تا ۲.۵ تن مناسب هستند.

باتری های ۷۲ و ۸۰ ولتی:

این نوع باتری ها برای لیفتراک های برقی سنگین تر با وزن حدود ۳ تن استفاده می شوند و مصرف کمتر و آمپر بالاتری دارند.

همان طور که پیش تر گفته شد، باتری های لیفتراک با آمپر و ولتاژهای مختلف مناسب برای لیفتراک هایی با وزن های متفاوت هستند. در اینجا چند نمونه از باتری ها را به اختصار معرفی می کنیم.

باتری های شرکت Hawker آلمان

باتری سرب اسیدی بدون نیاز به آب (water less)محصول Hawker آلمان

این باتری ها در ظرفیت های ۴۶ الی ۱۵۵۰ برای تأمین انرژی انواع لیفت تراک های برقی و پالت تراک ها به کار می روند. این نوع باتری ها نیاز به حداقل سرویس را دارند و نگهداری از آن ها آسان است.

باتری سرب اسیدی ژله ای محصول Hawker آلمان سری Evolution

باتری های سرب اسیدی بدون نیاز به سرویس و نگهداری که اصطلاحاٌ، به آن ژله ای گفته می شود، تنها قابل استفاده در تراک های سبک وزن هستند. این باتری ها قابلیت شارژ سریع دارند و در دو استاندارد DIN و BS به بازار عرضه می شوند.

باتری های لیفتراک سرب اسیدی محصول Hawker سری Perfect Plus

باتری های سری پرفکت پلاس ساخت شرکت هاوکر آلمان برای کاربری سنگین و لیفتراک های با وزن بالا و ماشین های نظافت شهری مناسب است. این سری باتری ها به لطف تکنولوژی ساخت پیشرفته، قادر به نگهداری شارژ بیشتر و راندمان بالاتر می باشند.

آذران ماشین نماینده شرکت Hawker آلمان

شرکت هاوکر آلمان سالها است که با تولید و عرضه باتری های صنعتی و لیفتراکی با کیفیت عالی و استفاده از تکنولوژی ساخت پیشرفته، توانسته سهم بزرگی از بازار کشور آلمان و صادرات خارجی را به خود اختصاص دهد. شرکت آذران ماشین به عنوان نماینده شرکت هاوکر در ایران مفتخر است که محصولات با کیفیت این تولیدکننده را به هموطنان عزیز عرضه کند.