پیشرو لیفتراک  | PishroLifttruck

پیشرو لیفتراک | PishroLifttruck

فروشگاه پیشرو تولید کننده، وارد کننده و تهیه کننده لیفتراک

تایر های لیفتراک

تایر های لیفتراک

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1398

تایر های لیفتراک

نام دیگر تایر، لاستیک است. هر لیفتراک از اجزاء و قطعات زیادی مانند: باطری، بدنه، تایر، صندلی، باربر و… تشکیل شده است. همانگونه که هر ماشینی با توجه به اندازه، وزن و بارش، نیازمند تایر مخصوص به خود است، ماشین های لیفتراک هم نیازمند تایرهای مخصوص، با کیفیت و عملکرد بالایی هستند.

از آنجایی که ماشین لیفتراک انواع مختلفی دارد تایرهای آن با توجه به نوع و محیط کار لیفتراک مشخص می شود.

تایرها از اجزای مختلفی مانند: نخ، گوگرد، سیم و…. تشکیل شده است. که میزان ترکیب این مواد با توجه به کارکرد تایر لیفتراک است. به عنوان مثال خیلی مهم است که روی لیفتراکی که در محیط پر از شن، ماسه و زمین های ناهموار کار می کند، چه تایری نصب شود. قطعا تایر چنین لیفتراکی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و میزان و کیفیت مواد تشکیل دهنده و به کار رفته در تولید تایر لیفتراک نقش اساسی دارد.

انواع و کاربرد تایرهای لیفتراک

نوع تایرها براساس نوع و کاربرد لیفتراک و محیط کار انتخاب و نصب می شوند.

انواع تایرهای لیفتراک

۱- تایرهای ضربه گیر: قاب این تایر، فشرده و محکم است و به راحتی روی لیفتراک قابل نصب است. اما نمی تواند در زمین های ناهموار مقاومت کند و به سرعت دچار ساییدگی می شود. این تایر شبیه تایرهای ماشین های معمولی است و تنها در محیط نرم و بسته کاربرد دارد.

۲- تایرهای بادی: این تایر در برابر خوردگی ها بسیار مقاوم و دارای کیسه ی هوا است. برای افزایش مقاومت تایرهای لیفتراک، آن ها را متناسب با زمین های ناهموار می سازند. این تایرها در محیط های نرم و بدون سقف نیز کاربرد دارد.

۳- تایرهای ناشنوا:

این تایرهای لیفتراک فاقد کیسه ی هوا است. این تایرها برای لیفتراک هایی که در محیط های باز کار می کنند کاربرد دارد.

با افزایش مقاومت و کارایی تایرها، مزایا و کارکرد لیفتراک بالاتر می رود.

مزایای تایرهای لیفتراک شرکت آذران ماشین:

۱- افزایش کارایی و سرعت عمل لیفتراک

۲- کاهش مصرف باتری

۳- کاهش مصرف سوخت

۴- جلوگیری از فشار بر بدنه

۵- افزایش حمل بار

۶- حفظ زببایی لیفتراک با تایرهای نو و مقاوم

۷- جلوگیری از خرابی، ساییدگی، اصطحکاک و ترکیدن تایرهای لیفتراک

۸- افزایش سطح تماس جاده با بدنه لیفتراک

۹- کاهش هزینه های اضافی تعویض پی در پی تایرهای لیفتراک

چه زمانی تایر لیفتراک را باید تعویض شود؟

زمانی که تایر جدید به لیفتراک نصب شود، تمام مشخصات تایر از جمله فشار بار، سرعت و… روی آن درج و قابل مشاهده است. اما به مرور زمان که دستگاه لیفتراک کار کند، تایرهای آن نیز در اثر کارکرد زیاد ساییده و خراب می شود. بنابراین نمی تواند مثل روز اول و به همان میزان بار حمل کند و فشار زیادی را متحمل شود. به همین دلیل نیازمند تعویض است. گاهی اوقات هم ممکن است تایر در اثر فشار بترکد. بنابراین بهتر است از همان ابتدا با توجه به نوع حمل و محل کار لیفتراک تایرهایی با کیفیت بالا خریداری و نصب کنید.